Érdligeti zenés ifjúsági esték

AZ ÉRDLIGETI REFORMÁTUS EGYHÁZKÖZSÉGBEN

Minden hónap második péntek estéjén zenés ifjúsági alkalmat tartunk gyülekezetünk ifjúsági csoportjának szolgálatával. Az alkalmak gyülekezetünk más csoportjai és más érdeklődők számára is nyitottak. A Covid időszakot követően, 2021 szeptemberében indult útjára a zenés esték elnevezésű kezdeményezés, melynek célja, hogy a gyülekezet ifjabb közösségének közös nyelvét a zenében, illetve az éneklésben (Isten dicséretében) is gyakorolhassuk. A zene és a dicsőítés az imádság nyelve, ugyanakkor más műfajú zenei darabok is rendszeresen előadásra kerülnek. A hangszert a magyar állam által meghirdetett Vallási Könnyűzene Támogatása 2020 című pályázaton nyerte az ifjúsági csoport egyik tagja, Literáty Elza Iréne.