Ökumenikus istentisztelet Érdligeten 2022.01.23.

Közös imádság az üldözött keresztyénekért

Az Ökumenikus imahét záró napján, 2021. január 23-án vasárnap du 16:00-kor hívunk minden érdi és környékbeli keresztyént felekezettől függetlenül az Érdligeti Református Egyházközség templomába (Duna u. 77.), hogy együtt imádkozzunk üldözött testvéreinkért.

2022-ben az ökumenikus imahét tartalmát a Közel-keleti keresztyén testvéreink állították össze,  így velük együtt és értük is imádkoznak azon a héten a világ keresztyénei.

Az érdligeti református gyülekezet 2021 decemberében avatta fel a Duna és Poprád utca sarkán található ÜLDÖZÖTT ÉS MÁRTÍR KERESZTYÉNEK EMLÉKFALÁT. Gyülekezetünk szeretne hagyományt teremteni abból, hogy évenként meghatározott alkalmakkor az érdi és a környékbeli keresztyén felekezetekkel együtt imádkozik azokért, akiket hitükért üldöznek. E kialakuló és leendő hagyománynak első alkalmára hívunk most mindenkit szeretettel 2022. január 23-ra.

Ökumenikus istentisztelet Érdligeten 2022.01.23.

Közös imádság az üldözött keresztyénekért