Gyülekezeti kirándulás

Túra az érdi dunaparton

Június 17.

Szeretettel hirdetjük a következő túránkat az Érd és Százhalombatta között húzódó gyönyörű dunai magaspartra.

Időpont: 2023. június 17. szombat 10:00-14:00

Kiindulópont és gyülekező 9:45-kor ÉRD ÓFALU korábbi termálfürdő parkolójában.

A túra hossza 8 km.

Tőzike tanösvény az érdi Dunapartig – vadregényes út a Dunaparton (magas vízállás esetén egy feljebb lévő úton) – téglagyári rét – Magasparti út – Érdi magaspart kilátópont (gyönyörű kilátás a Dunára) – Százlábú tanösvény (Százhalombatta) :  tanösvényen földvár, római kori romok, a végén a Dunapart  – visszafelé ugyanez az útvonal, a végén ártéri erdő – Ófalusi fürdő parkoló

• Az út nagy részén nincsen árnyék, ezért mindenképpen szükséges fejfedő, napkrém, elegendő víz, némi elemózsia!
  • Hosszúszárú nadrág is ajánlott, mivel a területen gyakori a tüskés, szúrós aljnövényzet, bokor.
  • A Dunaparton közvetlenül a víz mellett megyünk, és kidőlt fákon mászunk át, magunkra és különösen a kisgyermekekre mindenképpen figyelni kell.
  • A túraútvonal sajnos babakocsival és kisbiciklivel nem járható.
  • Van néhány meredek rész, de a tetején a kilátás mindenért kárpótol.

Meglátogatható a százhalombattai régészeti park is, mely nincs messze útvonalunktól és szombaton nyitva van. ( felnőtt csoportos jegy 1500Ft/fő, nyugdíjas jegy 900Ft)

Kérdés esetén keressétek:

olahcsilla987[kukac]gmail.com  +36304922181

oemil062[kukac]gmail.com        +36308500108

Eső esetén a túra elmarad.

Kérjük, töltse ki a jelentkezési adatlapot