Gyülekezeti kirándulás

A Budakeszi Arborétumba

Szeretettel hívunk mindenkit a következő gyülekezeti kirándulásra a Budakeszi Arborétumba.

Időpont: 2022. április 30. szombat 10:00-15:00

Helyszín: Páty – Budakeszi Arborétum – Páty

A túra hossza 8 km. Szintkülönbség 200 m. Intenzitása: könnyű.

Szükséges: kényelmes öltözet és cipő. Saját részre elemózsia és innivaló a napra.

A Budakeszi Arborétum belépődíjas. A díjakról az Arborétum weboldalán tájékozódhat.

Eső esetén a túra elmarad.

Kérdés esetén kérem, keressék Oláh Emilt és Oláh Csillát, a kirándulás szervezőit. Meghívó levelük alább olvasható.

Kérjük, töltse ki a jelentkezési adatlapot.

Emil és Csilla levele:

Kedves Kirándulótársak! Szeretettel hirdetjük a következő túránkat!

Útvonal: Páty  Mézes völgy – Zöld háromszög– Hideg völgy – Erzsébet puszta – Arborétum (4km) (belépőjegy van, részletesen lejjebb) – Zöld háromszög  vissza a Mézes völgyig (esetleg egy hosszabb kitérővel: – Kuckó hegy – Várhegy – Tót György hegy – Dezső vadászkunyhó) – Zöld háromszög  vissza a budakeszi arborétumig, ami +3km )

Időpontja: április 30. (szombat)

A túra hossza: 8km + séta az arborétumban

A túra időtartama: 4 óra

Szintkülönbség: 200 m fel, ugyanannyi le.

A budakeszi arborétum: Az arborétumot 1959-ben alapította Galambos Gáspár erdőmérnök. A sétányok és az ösvények 12 kilométernyi úthálózatot alkotnak. Elvezetnek a sportpályához, a játszótérhez vagy az erdei tóhoz, amely halak és mocsári teknősök élőhelye. Közben megnézhetjük a különleges növényeket és fafajokat is. A legügyesebbek biztosan megtalálják a négy évszakot jelképező, rejtőző szobrokat is.  Az arborétum biztonságos, teljesen körbekerített.

Az arborétum péntektől vasárnapig 09:00-18:00-ig látogatható!

belépési díjak: TELJES ÁRÚ 1500 Ft / fő

CSALÁDI  3000 Ft / család   3 fő, melyből legalább 1 gyermek/diák

GYERMEK PÓTJEGY A CSALÁDI JEGYHEZ 500 Ft / gyermek

KEDVEZMÉNYES gyermek, diák (igazolvánnyal)    1000 Ft / fő

nyugdíjas-, pedagógus (igazolvánnyal)  1000 Ft / fő

Egyéb információ:

• Az arborétumba kutya bevihető, a társasági kutyasétáltatás szabályait be kell tartani. A póráz használata mások nyugalmának és biztonságának megőrzése érdekében kötelező!
  • Kerékpár, gyermek “kismotor”, roller használata a gyerekeknek megengedett.
  • Az utak babakocsival és kerekesszékkel egyaránt járhatók.
  • A mosdóban kézmosási és fertőtlenítési lehetőség is biztosított

A túra jellege:

Könnyű, minimális szintkülönbségű gyalogtúra jól jelzett turistautakon, ha  a hosszabb utat tesszük meg, jelöletlen ösvényeken, széles földutakon. Vigyünk kellő mennyiségű folyadékot és elemózsiát magunkkal.

Kiindulópont:

Páty, Főkúti parkerdő parkoló április 30. 10:00 óra

Autóval: Érd – Sóskút – Biatorbágy – Páty – Pátyon Budakeszi felé jobbra, (Somogyi Béla utca), a község után kb 500m, majd jobbra le, itt a parkoló. A lenti térképen: a zöld négyzet jelzésnél.

Várunk titeket szeretettel: Oláh Emil és Oláh Csilla