Gyülekezeti kirándulás

Zsámbéki romtemplom

Március 9.

Szeretettel meghívunk benneteket következő  gyülekezeti kirándulásunkra, zsámbékra a romtemplomhoz. Kérjük, töltsétek ki a jelentkezési lapot.

Időpontja: 2024. március 9. szombat

Gyülekezés: 9:45 (Corvin J. utca)

A zsámbéki templomrom a középkori magyar építészet egyik legszebb emléke; a XIII. sz. első felében épült, francia hatásokat tükröző, későromán és kora gótikus stílusjegyeket is egyaránt magán visel

Megközelítés: autóval az M1 autópálya zsámbéki lehajtójától 5 km a város, a központból táblák jelzik a romtemplom felé az irányt, ingyenes parkoló.
Az 1 sz, főútról is elérhető Zsámbék, Herceghalom előtt van a zsámbéki kereszteződés.
Autóbusz: Budapestről a Széna térről sűrűn indulnak a buszok Zsámbék felé, melyek Kelenföldnél megállnak, menetidő: 50-55 perc.

Séta a környéken a sárga jelzésű turistaúton
visszafelé, ha van rá kedv, lelkesedés és erő:
Lámpamúzeum
1979-ben nyílt meg a Lámpamúzeum a mai helyén, egy 19. századi parasztházban, Zsámbékon a Magyar u. 18. szám alatt
Tájház
A Szent Vendel domborműves népi lakóház Zsámbék legrégebbi lakóépülete, nevét a homlokzatán látható domborműről kapta. Zsámbék, Bicskei utca 12.
Nyitva: 10-16
Belépő: Csoportos 10 főtől: ezen a hétvégén 700Ft/fő csoportos jeggyel lehet mindhárom helyet meglátogatni

Régi temetők
A templomromhoz közel különös hangulatú régi temetők látogathatóak